Bakterie do oczyszczalni to różnego rodzaju preparaty, których podstawowym zadaniem jest wspieranie naturalnych procesów rozkładu koniecznych do prawidłowego działania zamontowanej przez nas oczyszczali ścieków.

Na co zwrócić uwagę wybierając bakterie do oczyszczalni?

Najważniejszymi aspektami, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru bakterii do oczyszczalni, są ekologia i bezpieczeństwo ich stosowania. Wybierać więc należy środki sprawdzone i oferowane przez renomowanych producentów. Bakterie, które nie posiadają odpowiednich atestów, nie powinny być używane ze względów bezpieczeństwa. Przed zakupem warto także zwrócić uwagę na instrukcje dotyczące stosowania danego preparatu. Dla naszej wygody lepiej wybierać bakterie, które są łatwe w stosowaniu i nie wymagają skomplikowanych zabiegów.

Funkcja, którą spełniają bakterie do oczyszczalni, jest nie do przecenienia. Te naturalne mieszanki bakterii i enzymów są konieczne do prawidłowego przebiegu procesów rozkładu zanieczyszczeń powstających w oczyszczalniach i szambach. Dzięki nim nie tylko zostaje przywrócony naturalny proces rozkładu, ale także pozbywamy się nieprzyjemnych zapachów. Właśnie z tego powodu pod żadnym pozorem nie wolno rezygnować z ich stosowania. Bakterie do oczyszczalni sprawiają również, że odprowadzamy mniej zanieczyszczeń do środowiska naturalnego, a więc w znaczącym stopniu przykładamy się do dbania o naszą planetę.

Bakterie do oczyszczalni – zalecenia i informacje dodatkowe

Uwaga! Nawet najlepsze bakterie do oczyszczalni nie przyniosą pożądanych rezultatów, jeśli nie będą stosowane regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta – dawkę dobiera się zawsze do wielkości osadnika. Pamiętajmy też o tym, że w przypadku bardzo zaniedbanych oczyszczalni lub szamb, trzeba zdecydować się na preparaty o mocniejszym działaniu (jak chociażby Wstrząs do szamb firmy Bio-Enzym), które poradzą sobie nawet z trudno rozkładalnymi odpadami organicznymi i wyjątkowo nieprzyjemnym zapachem.