Osadniki lamelowe mogą być wykorzystywane zarówno w trakcie oczyszczania ścieków przemysłowych, jak i w oczyszczalniach ścieków komunalnych. Z powodzeniem mogą służyć także jako osadnik wstępny i wtórny oraz być stosowane do filtracji wody procesowej.

separatory_lamelowe-225x300

Zalety osadników lamelowych

Osadniki tego typu charakteryzują się przede wszystkim dużą powierzchnią osadczą, która gwarantuje równocześnie wysoką skuteczność osadzania przy niskich kosztach eksploatacyjnych i inwestycyjnych. W ich konstrukcji nie wykorzystuje się części szybko zużywających się, co znacząco obniża koszty utrzymania. Eksploatacja osadników może odbywać się bez nadzoru.

W porównaniu z rozwiązaniami klasycznymi osadnik lamelowy nie tylko jest tańszy, ale także zajmuje mniejszą powierzchnię, dzięki swojej zwartej budowie i konstrukcji.

Więcej możliwości

W osadnikach lamelowych istnieje możliwość sedymentacji zawiesin agresywnych, gorących i wydzielających gazy oraz modyfikacji kroćców wlotowych i wylotowych. Osadniki tego typu dają także możliwość rozbudowy – można je wyposażyć o takie dodatkowe elementy jak chociażby stacja przygotowania i dawkowania reagentów.