Zbiorniki kwasoodporne to specjalistyczne urządzenia, bez których nie mogłoby się obejść wiele gałęzi przemysłu. Wynika to z faktu, że niektóre z magazynowanych płynów wymagają specjalnych warunków przechowywania – zwłaszcza te będące produktami przemysłu spożywczego i chemicznego.

W tym tekście zajmiemy się wyłącznie zbiornikami kwasoodpornymi, z innymi rozwiązaniami technologicznymi oferowanymi przez naszą firmę można zapoznać się tutaj: zbiorniki.

Zbiorniki kwasoodporne – krótka charakterystyka

Zbiorniki tego typu przeznaczone są do kontaktu z cieczami, które ze względów procesowo-technologicznych, a także bezpieczeństwa, wymagają zastosowania stali kwasoodpornej w przechowywaniu. Czym charakteryzuje się ten gatunek stali i skąd bierze się jego niesłabnąca popularność w przemyśle? Wynika ona przede wszystkim z wysokiej odporności nie tylko na kwasy i procesy korozyjne, ale również na niesprzyjające warunki atmosferyczne przy równoczesnej atrakcyjnej cenie.

Zbiorniki kwasoodporne – mnogość rozwiązań

W zależności od swojego zastosowania zbiorniki kwasoodporne mogą być wyposażone w elementy dodatkowe w postaci chociażby mieszadła, płynowskazu albo aparaturę pomiarową i kontrolną.

Gama dostępnych na rynku produktów tego typu jest bogata, a dobór właściwych parametrów do potrzeb zakładu produkcyjnego nie powinien stwarzać większych problemów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu. Z miłą chęcią pomożemy Państwu w doborze odpowiednich rozwiązań technologicznych.