Zbiorniki przemysłowe

Menu
EN

Zbiorniki przemysłowe

‹ powrót

Firma PROX Sp. z o.o. jako uznany producent zbiorników dostarcza różnego typu rozwiązania m. in.:

 

 • zbiorniki plastikowe
 • zbiorniki PP (z polipropylenu)
 • zbiorniki PE (z polietylenu)
 • zbiorniki PVDF 
 • zbiorniki PCV
 • zbiorniki bezciśnieniowe

 

Zbiorniki na ścieki przemysłowe są stosowane w kontaktcie ze ściekami, wodą, wodnymi roztworami chemikaliów o szerokim zakresie pH, cieczami organicznymi, wodą pitną oraz przetworami spożywczymi. Zbiornik przemysłowy może być używany do max. temperatury medium 140°C-PVDF. Szeroką możliwość zastosowania znajdują głównie w przemyśle chemicznym, w galwanizerniach, instalowane są na ciągach technologicznych np. jako wanny galwanizerskie, wykorzystywane są jako zbiorniki ppoż, retencyjne, do przechowywania chemikaliów. Zbiorniki przemysłowe z tworzyw sztucznych, popularnie zwanych plastikami, mogą być skonstruowane jako samonośne, przeznaczone do obetonowania lub posadowienia we wcześniej przygotowanej konstrukcji.

 

Wysokiej jakości zbiorniki przemysłowe to nasza specjalność


PROX to producent zbiorników z wieloletnim doświadczeniem w branży. Oferujemy rozwiązania mające na celu ochronę ludzkiego zdrowia i środowiska przed negatywnym wpływem zanieczyszczonych wód. Producent zbiorników PROX skupia najlepszych specjalistów, którzy z powodzeniem tworzą wysokiej jakości zbiorniki PP, zbiorniki PE, zbiorniki PCV, zbiorniki bezciśnieniowe i wiele innych. Nasze zbiorniki na ścieki przemysłowe służą przedsiębiorstwom z całego kraju. Każdy nasz zbiornik przemysłowy charakteryzuje się długą żywotnością i niskimi kosztami eksploatacji. Jako doświadczony producent zbiorników tworzymy rowiązania szyte na miarę potrzeb nawet bardzo wymagających Klientów. 

Zbiorniki cylindryczne

Zbiorniki skonstruowane w kształcie walca ustawionego na okrągłej podstawie. Spoiny powierzchniowe są wykonane w automacie do spawania, który gwarantuje najwyższą jakość połączeń, spoiny kątowe są wykonane ręcznie przy pomocy ekstrudera. Materiał z jakich wykonane są zbiorniki jest oferowany w różnych odcieniach szarego koloru, następnie w kolorze niebieskim, beżowym, czarnym, białym, brązowym oraz w kolorze naturalnym. Na życzenie można zastosować materiał ze stabilizatorem ultrafioletowym (UV) lub materiał niepalny.

Zbiorniki prostopadłościenne

Zbiorniki są wyprodukowane z odciążonego materiału o grubości ściany 10-30 mm lub paneli Paneltim. Produkowane są w wykonaniu samonośnym lub do obetonowania. Spoiny powierzchniowe są wykonane w automacie do spawania, a spoiny kątowe ręcznie. Materiał jest w kolorze białym, szarym, czarnym lub niebieskim.

Prostopadłościenne zbiorniki z żebrowaną ścianą

Zbiorniki są wyprodukowane z żebrowanych płyt konstrukcyjnych o grubości 80 mm. Zbiorniki są samonośne z możliwością ich obsypania lub obetonowania. W przypadku instalacji nad poziomem terenu zaleca się uzbrojenie zbiornika. Materiał jest w kolorze białym.

Zbiorniki wykonywane na miejscu

Ze względu na ograniczenia wynikające z wymiarów otworów wejściowych, gabarytów zbiornika, warunków transportowych podejmujemy się montażu zbiorników na miejscu u klienta z wcześniej przygotowanych elementów o wymiarach dostosowanych do warunków ograniczających bezpośredni montaż gotowego wyrobu. Elementy są spawane za pomocą ekstruderów. Gotowy zbiornik może być wykonany jako cały z tworzywa, ze stalową konstrukcją nośną lub ze stalowymi klamrami pokrytymi tworzywem. Przed przystąpieniem do montażu należy wcześniej zapewnić przygotowanie budowlane miejsca docelowego posadowienia zbiornika oraz zasilanie w energię elektryczną.

Wykonujemy zbiorniki o złożonych kształtach wg dokumentacji dostarczonej przez Zamawiającego!

ZBIORNIKI PODZIEMNE

Poziome lub pionowe podziemne zbiornik wykonany metodą rotomouldingu z wysokojakościowego polietylenu o barwie białej naturalnej. Posiadają otwór rewizyjny o średnicy Ø600 z pokrywą w kolorze zielonym, dopływ i odpływ ze zbiornika DN 110 standardowo dla rury dopływowej zagłębionej do 50 cm od górnej krawędzi zbiornika. Zbiorniki mogą być stosowane jako zbiorniki na wodę deszczową i pitną jak i zbiornik bezodpływowy, plastikowy na "szambo" z certyfikatem.

Korzyści:
 • osadzenie bez potrzeby użycia betonu
  (podsypka i obsypka żwir 4/8 mm)
 • monolityczny zbiornik bez spawów gwarantujący 100 % wodoszczelność
 • długa żywotność
 • niski ciężar
 • łatwa manipulacja, uchwyty do podnoszenia zbiornika
 • łatwa obsługa – gładkie ściany
 • bezkonkurencyjna proporcja ceny do jakości
 • zamykana pokrywa

ZBIORNIKI - OFERTA:

Nasza oferta obejmuje:

 • Zbiorniki oraz konstrukcje z tworzyw sztucznych do specjalnych zastosowań wg potrzeb klienta.
 • Zbiorniki okrągłe z płyt PP, PE, PVDF lub PVC o konstrukcji jedno lub wielowarstwowej, otwarte lub zamknięte.
 • Zbiorniki wyposażamy we wzmocnienia do mocowania mieszadeł, włazy lub otwory rewizyjne z pokrywami.
 • Zbiorniki prostopadłościenne jedno lub wielokomorowe otwarte lub zamknięte ze wzmocnieniami do mocowania mieszadeł i otworami kontrolnymi z pokrywami.
 • Wanny galwanizerskie – jako zbiorniki prostopadłościenne z tworzywa sztucznego, wzmacniane obejmami stalowymi, zabezpieczającymi przez odkształceniem wywołanym naporem cieczy, wyposażone w nóżki z możliwością regulacji, celem wypoziomowania zbiornika.
 • Wkłady z tworzyw sztucznych do wanien.
facebook